Naše aktivity odpočinkové i pracovní

 

 

 

 

Mezinárodní den seniorů

 

Je neděle 1.10.2017 a skupina 4 zástupců spolku Aktivní senioři Bruntálu se chystá na oslavy Mezinárodního dne seniorů, který pořádá Krajská rada seniorů Moravskoslezského kraje. Odjíždíme v 7,10 hod. z autobusového nádraží Bruntál se seniory z Rýmařova, dále jedeme do Jindřichova, Krnova a Opavy, kde přistupují další senioři. Jako první vcházíme na prohlídku zámku v Hradci nad Moravicí. Zrovna od dnešního dne mění prohlídkové trasy, takže máme část malého a velkého okruhu v jednom balíčku. Bude poledne a přesouváme se do Zámecké restaurace v Litultovicích a pak jen popojedeme do místa konání oslav - do obce Hlavnice.

Krásný sál, připravené občerstvení - upečené koláče, zákusky, chlebíčky, jednohubky a k pití káva, čaj, víno, pivo. Po přivítání všech oslavenců předsedou KRS panem Pavlem Glucem začíná program. Děti 3. třídy ZŠ Hlavnice, country skupina seniorů z Petřkovic a začíná vyhodnocení kolektivů seniorů. Krákorky Vrchy - klub s uměleckým zaměřením, Sousedé 55 Píšť, Klub seniorů Šenov u Nového Jičína - aktivní kluby. V kategorii vysoce aktivních organizací je Klub seniorů Velká Polom, Klub seniorů Háj ve Slezsku a POZOR..... Aktivní senioři Bruntálu, z.s. Mezi dlouhodobě aktivní patří ZO spolku železničářů Ostrava, Klub důchodců Střítež, dále Poruba a Třinec.

Na řadu přichází ocenění měst, obcí a regionů vstřícných k seniorům. K oceněným patří Horní Suchá, Třinec, Vrchy, Šenov u Nového Jičína, Moravská Ostrava a Přívoz a region Stonávka. Čestné uznání získává pořádající obec Hlavnice. Nejaktivnější proseniorskou organizací je Senior klub Bohumín.

Pokračuje program vystoupením zpěvaček z kroužku Krákorky Vrchy a místních seniorů. Skupina Pajšl nám předvádí známou scénku Důchodci na poště a Čuprholky a čuprkluci svým vystoupením Broučci získali všechny na svou stranu.

Zpáteční cesta ubíhá rychleji, máme certifikát v tašce, dárek - překvapení pro členy spolku a roční předplatné časopisu Senior Tip. Podařilo se nám navázat kontakty s jinými spolky a už bychom mohli vystupovat ve Fulneku, Bohumíně,....

Máme se na co těšit!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výlet do Velké Kotliny 27.9.2017


 

Ráno bylo v Bruntále mlíko, ale desátá rozhodla. Vyjeli jsme Na Hvězdu, pak na Ovčárnu a po kafíčku s dortíkem jsme se po modré vydali do kopců na Vysokou holi kolem Velké kotliny. My z Bruntálu ji známe zasněženou až do května, nyní byla krásná v barvách podzimu.Zpátky jsme si stopli autobus mimo zastávku a náš výlet jsme zakončili v restauraci malým občerstvením.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co píší noviny

 

Článek o garden party je v novinách Náš domov č. 12 ze dne 23.srpna 2017

 

Z Balatonu do Mexika?

 

Ano, je to možné a dokonce i na kolech. Aktivní senioři Bruntálu na svých cestách po zahrádkách to zvládnou. Dvakrát – pro velký úspěch s deštěm – jsme se sešli v zahrádkářské kolonii u bruntálského Balatonu. Další cyklovýlet měl trasu do Razové s občerstvovací zastávkou v Mexiku, v kolonii zahrádek Mezina. Poslední akcí v této gardentour bylo posezení Na Vyhlídce.

Nechyběla dobrá nálada, opékání na klasickém ohni, na grilu i v malém krbu. Některé seniorky si zapůjčily v MIC Bruntál za velice slušný poplatek elektrokola, aby zvládly náročná stoupání v okolí.

 

 

 

 

 

 

Veletrh sociálních služeb

 

Ve čtvrtek 14.9.2017 se konal další Veletrh sociálních služeb. Náš spolek prezentoval svou činnost bohatou fotodokumentací z akcí (Praděd, retro tábor, tvoření v klubu, Jedeme v tom, garden párty a další) a také výrobky, které jsme si vyrobili na zámku při akci Muzeum pro seniory. Také jsme vystoupily jako 7 statečných se svými naučenými tanečky - Waka waka a Makarena. Naše vystoupení se líbilo a diváci v sále nám tleskali i během vystoupení. Někteří i tancovali.

 

 

 

 

 

 

 

Chorvatsko 1.9. - 10.9.2017

 

Vydali jsme se na zahraniční pobyt do kempu Dole v Živogošči. Vyjeli jsme v pátek 1.9. v odpoledních hodinách autobusem do Olomouce a odtud pokračovali přes Brno až na místo, kde jsme v 7,30 hodin ukončili noční cestování. Ubytováni jsme byli ve 2 mobilních domech - 2 pokoje, obýváček s kuchyňkou, sociální zařízení a důležité - zastřešené posezení venku. Na pláž to bylo jen pár kroků a po schodech dolů. Počasí nám celkem přálo, ke konci ale pršelo, hřímalo a byly blesky - hlavně v noci. Zakoupili jsme si výlet do Bosny a Hercegoviny, konkrétně do Mostaru a další místa. Cesta vedla do Počitelu, pak jsme prošli Mostar a poobědvali, v Čitluku jsme byli na hospodářské usedlosti na víno, prohlédli si Etno selo Medugorje, za 3 eura jsme si prohlédli vodopády Kravica, za další eura si dali kávu a pivo a poslední zastávka byla u Bačických jezer. Několikrát po dobu pobytu jsme byly v Blatě, někdy opravdu i v blátě (hlavně po dešti) a zážitek máme i z cesty pro víno. Tato strmá cesta po kamení vedla k několika domům a tam jsme si šli koupit víno. Našli jsme hospůdku, kde se víno také prodávalo. Všude svítily jen svíčky. Cesta dolů už nebyla tak příjemná a do kempu jsme dorazili za úplné tmy. Někde totiž spadlo vedení elektřiny a my byli opravdu ve tmě. Až jsme našli baterky a mohli si na plynovém sporáku udělat kafíčko, světlo bylo.

Na cestu domů jsme vyrazili v sobotu v 19,40 hodin a ještě "posbírali" další klienty v Makarské. Cesta ubíhala celkem bez problému a s přestupy v Brně a Olomouci jsme konečně byli ve 13,20 hod. v Bruntále.

 

 

 

 

 

24.8.2017

 

Naše prázdninové putování po zahrádkách členů jsme ukončili u Konvalinků. Opékalo se na ohni a v "lokomotivě". Alenka měla napečeno, nachystáno a špízy byly úžasné. Mňam!!! Správně jsme vše zapili a pak spokojeně odjeli do Bruntálu.

 

 

 

 

 

 

10.8.2017

 

Garden párty č. 4 bylo u Hanky přímo Na Výsluní. Bylo nás sice méně, ale i tak jsme se pobavili. Zpáteční cesta domů byla hooodně rychlá. Lilo jako z konve. Irenka s Natálkou jely na kole, ostatní vzala Jarka do auta, ale i tak jsme byli mokří.

 

 

 

 

 

 

9.8.2017

 

Další garden párty se konala tentokrát v Mexiku (je to zahrádkářská kolonie) a většina přijela na kolech! Smekám klobouk, v tom velkém vedru... a všichni byli v pohodě.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.8.2017

 

Je krásné léto. První garden párty u Irenky u Balatonu bylo samozřejmě za deště a zapomněli jsme fotit. Muselo být tedy opakování. Další párty jsou naplánovaná a fotky přidáme.

 

 

 

 

 

 

 

2.7.2017

 

Aktivní senioři na retro táboře. Tak jak jsme to zažívali dříve. Rozcvička, nástup, snídaně, dopolední program, oběd, polední klid, odpolední program, večeře, večerní program. Bylo krásné počasí, nasmáli se až, až,tím si prodloužili život a prožili neuvěřitelné chvíle. Na závěr jsme si zajeli na zámek Raduň.

 

 

 

 

 

 

22.6.2017

 

Znáte stromy v zámeckém parku? My také ne. Abychom se poučili, tak jsme si udělali naučné dopoledne doplněné úkoly, které nám na zámku připravili. 

 

 

 

 

 

 

Rešovské vodopády

 

 

 

 

Staré Město

 

 

 

Mezina

 

 

 

 

Moravský Kočov

 

 

 

 

 

Světlá Hora

 

 

 

 

 

 

Nové Heřminovy

 

 

 

 

 

 

Leskovec nad Moravicí

 

 

 

 

Ostravské noviny

Senior tip